Máchovo jezero je ve středních Čechách

Letošní jednání velké výroční poroty se poprvé konalo v jídelně Střední odborné školy stavební a přenosnou hlasovací urnu měla čest poprvé nést studentka této školy. Jaké pocity z toho měla, se redakce stawebu obrátila přímo na devatenáctiletou maturantku Lindu Zahajskou (na horním snímku mezi porotci; dolní snímek ji zachytil na maturitním plese).

 

Jaký čas Ti direktorium soutěže dalo na přípravu? Přece jenom když na dívku čekalo sedm desítek zkušených porotců, nemusí být nijak příjemné.

Zasedání začínalo hned po skončení školního vyučování, tak jsem měla jen chvilku na kosmetickou úpravu. Když jsem vstoupila do jídelny, tak už tam bylo hodně porotců a další pořád přicházeli. Mezi sebou se zdravili, seznamovali a radili. Byl to silný dojem. Moje práce ale nebyla tak důležitá jako těch za předsednickým stolem. Zvláště výkon našeho ředitele byl obdivuhodný; italsky se takový člověk označuje jako generalissimo (ve významu „nejvyšší z generálů“ – pozn. redakce).

 

Šaty, postavu a líčení jsi měla perfektní. Jakou kosmetiku používáš?

Výhradně AVON. Mají širokou nabídku a výbornou kvalitu. A hlavně pro studující za přijatelnou cenu.

 

V soutěži stavebních děl USA byly k vidění velké hlasovací listy. Tady Ti porotci vhazovali do urny relativně malé lístky.

To víte, malá země, malé lístky. Teď vážně, k Americe se vyjadřovat nemohu, ale my jsme měli lístky vždy po jednotlivých kategoriích, které se hlasovaly odděleně. Velké byly akorát, aby šly vložit úzkým otvorem do urny bez překládání. To šetří čas při sčítání velkého počtu hlasů.

 

K americkému přístupu jsi se nevyjádřila, ale americkou kosmetiku máš ráda.

Ve Spojených státech jsem na rozdíl od maminky ještě nebyla a tak nemohu jejich mentalitu správně interpretovat. A mýlíte se, když mluvíte o české obchodní společnosti AVON Cosmetics jako o americké firmě. Dnes jde o nadnárodní firmu a u nás se prodává zboží vyrobené v Evropské unii. Můj výrok o malé zemi byl spíše vytržen z jednoho oblíbeného seriálu, protože když jsem loni v Kolíně vyšla na vodárenskou rozhlednu, tak se mi česká kotlina malá nezdála.

 

Po čtyřech letech opustíš největší školu ve Středolabí. Jak na ni jako stavařka budeš vzpomínat?

To záleží jak dopadne maturita. Snažím se, aby dobře. Školu mám ráda a jednoho spolužáka ještě víc.

 

Kam se chystáš o prázdninách?

Tradičně do Itálie a poprvé k Máchovu jezeru. V Doksech je na molu kiosek, kde se letos mají míchat vynikající drinky. Je to sice kousek za hranicí Středočeského kraje, ale do středních Čech, kde se naše škola podílí na organizaci soutěže STAVBA ROKU, to přiřadit můžeme.

 

Za to, jak jsi rychle mezi stoly, kde často nešlo ani projít, zvládala vybírat od porotců hlasovací lístky, si ty drinky určitě zasloužíš!