Rekordní hlasování velké poroty

Zasedání velké výroční poroty, která rozhodla o udělení výročních cen STAVBA ROKU středních Čech se uskutečnilo  16. dubna 2019 ve stavební škole v Kolíně II, čp. 112. Jednání ve výtečně rekonstruované bezbariérové školní jídelně se účastnilo nejvíce porotců v historii. A to nejen té středolabské. Mezi porotci ze známých osobností nechyběli maturitní pedagogové Vlasta Nehasilová,  Jan Musil,  projektantka Blanka Kopáčková, náměstek Pavel Hoffmannstarostka Jitka Vokolková nebo odborní  pedagogové  Jan Forejt, Jaroslav Kubeš, Jaroslav Křivohlavý.

Zasedání předsedal direktoriát soutěže, jehož životní zkušenosti prokazuje používání slušivých brýlí při sčítání hlasů, ve složení (na obrázku níže zleva) Barbora Suchá, Jan Dufek, Pavel Kolář a Jindřich Synek, který hlasování bravurně odřídil.

Direktoriát soutěže měl tentokrát hodně práce. Hlasování bylo tajné. Označení nominovaných stavebních děl bylo na hlasovacích lístcích shodné s promítanou prezentací na velkém plátně. Ve čtyřech kategoriích bylo totiž odevzdáno 268 hlasovacích lístků. Ve třech kategoriích o vítězích rozhodl přesvědčivý rozdíl 11 až 29 hlasů, v jedné kategorii rozhodly jen 2 hlasy porotců, přičemž 3 hlasy zde byly neplatné. Pouze hlasování o nominování jedné stavby do nadstavbové soutěže proběhlo zvedáním ruky.

 

Při rozdávání hlasovacích lístků komentoval vizualizované stavby skvěle připravený stavební inženýr Milan Kolek (na obrázku výše za notebookem). Pozorný čtenář si jistě všimne doprovodného detailu – barevného sladění postavy s okolím. Především díky jeho komentářům neměli porotci na direktoriát soutěže žádné dotazy a neplatných hlasovacích lístků bylo minimum.

 

Na horním obrázku vhazují hlasovací lístek do přenosné urny porotci Josef Jehlička, který do Kolína přijel podle očekávání nízkoemisním autem a Věra Vinkevičová, která obdivuhodně přijela ze sídliště na bez-emisním vozíčku. Mimochodem, oba ekologicky předčila maturantka Linda Zahajská, která přišla s urnou z vedlejší třídy pěšky. Na dolním obrázku si na správném vhození hlasovacích lístků dávají záležet pedagogové Otto MagátJaroslava Minaříková.

 

Během zasedání zúčastnění porotci podepsali gremiální pamětní list, který na závěr předal vedoucí stavebního úřadu Václav Zavřel za ohlušujícího potlesku řediteli nemocnice. Oceněný Petr Chudomel, v současnosti velice uznávaná regionální autorita, skromně přiznal, že nevěděl kdo prestižní listinu nakonec obdrží a tak ji s ostatními porotci také podepsal. Organizační výbor nyní připravuje výroční certifikáty pro hlavní aktéry výstavby oceněných stavebních děl.