Svolání velké poroty na duben

Na sobotním maturitním plese sklidil velký aplaus projev ředitele stavební školy Jindřicha Synka (na obrázku výše), který ale několika stovkám účastníkům neprozradil, kdy se sejde velká výroční porota. Proto se redakce stawebu obrátila na jeho kolegu z direktoriátu soutěže a průmyslník Pavel Kolář (na obrázku níže) naznačil, že v úvahu připadá úterý 16. dubna.

Pane Koláři, Vás není jednoduché ve vašem sídelním Středolabí zastihnout. Víme, že umíte výborně mluvit spatra, což organizační výbor často využívá. Můžeme vůbec s Vaší účastí počítat?

Dnešní výrobní a obchodní program začíná gramovými odlitky a končí výrobky o hmotnosti v řádech desítek tun. Obchodní aktivity směřují především do oblasti prodeje a servisu obytných vozidel. Hlavní položkou výrobního programu naší firmy je produkce nástaveb na nákladní vozidla. Mezi výrobky, které nám je čest vyrábět, patří například série cateringových vozidel pro zásobování letadel, televizní přenosové vozy a výroba techniky pro hasičské záchranné sbory. Naše výroba a především globální trh vyžaduje moji osobní angažovanost po celém světě. Ale účast při prestižní proceduře STAVBA ROKU je srdeční záležitost, na kterou si čas rád udělám.

Letos se, vzhledem ke kolekci navržených stavebních děl, čeká rekordní účast porotců. Den zasedání jste jim sdělil, ale v jaké denní části bude jednání velké poroty zahájeno?

Zodpovědné hlasování by si zasloužilo čas po dobrém obědě – nejlépe tedy ve 14 hodin. Budeme v tom smyslu jednotlivé porotce oslovovat.