Výroční porota

V úterý 31. května se v kolínské radniční síni sešla porota aby rozhodla, kterému z nominovaných stavebních děl udělí výroční cenu pro Stavbu roku 2010, realizovanou na území města Kolín. Zasedání řídil tradiční triumvirát sestávající z úřadujících postů gremiálního prezidenta, ředitele školy a starosty města.

První hlasování v kategorii dopravních staveb tak řídil průmyslník Pavel Kolář, druhé hlasování v kategorii pozemních staveb ředitel Jindřich Synek a finální hlasování starosta Vít Rakušan. Mezi téměř třemi desítkami porotců nechyběl předseda finančního výboru městského zastupitelstva Václav Kmoch, předseda Vojenského sdružení rehabilitovaných Miloslav Olmr, hygienička Marta Havlíčková, vedoucí sdružení postižených civilizačními chorobami Hana Dědečková, předseda stavební komise Rady města Jozef Pittel, starosta Sokola Josef Těšitel, požární specialistka Blanka Kopáčková, ani zástupci Středočeského kraje – radní Karel Molnár a zastupitel Josef Polák.

Pozemní stavba roku

V kategorii pozemních staveb dostalo nejvíce hlasů nové sídlo AVE v lokalitě Na Háníně.

Dopravní stavba roku

Porotci tentokrát vybírali z 9 nominovaných staveb, které dříve do některé z kategorií zařadil organizační výbor sestávající z vrcholných představitelů Obchodního grémia Kolín, Města Kolín a Střední odborné školy stavební s učilištěm v Kolíně. Výroční cenu se porota usnesla udělit mimoúrovňové křižovatce na západním úseku obchvatu. Opět se tak potvrdil rostoucí vliv dopravních staveb na vnímání obyvatel.

Jana Martinková (Kolínský deník): Zasedání řídil tradiční triumvirát, sestávající z úřadujících postů gremiálního prezidenta